در مقالات قبلی سایت گفتیم که استفاده از قفل الکترونیکی تاثیرات زیادی در افزایش امنیت دارد، اما در این نوشته به شکل ویژه بررسی میکنیم که میزان تاثیر این قفل ها در امنیت خانه به چه میزان است.

استفاده از قفل های الکترونیکی به تنهایی تاثیرات زیادی در افزایش امنیت ساختمان ها دارد اما استفاده از آنها در کنار استفاده از سایر موارد ایمنی و امنیتی مانند دوربین ها درب و پنجرهای ضد سرقت میتواند امنیت خانه و محل کار شما را تضمین کند. در این نوشته به برخی از تجهیزات که استفاده از آنها در کنار قفل الکتریکی میتواند در افزایش امنیت موثر باید میپردازیم.

۱-به جای استفاده از در های چوبی و پنجره هایی که چهارچوب های چوبی دارند بهتر است از درب ضد سرقت استفاده شود. اما اگر تمایل به استفاده از در چوبی داشتید حتما با استفاده از صفحات فولادی استحکام آنها را بالا ببرید.

۲- به جای استفاده از شیشه های معمولی که با ضربه کوچک به راحتی میشکنند بهتر است که از شیشه های ضد سرقت و نشکن استفاده کنید.

۳- اگر از قفل رمزی استفاده میکنید حتما از رمز های پیچیده برای باز کردن قفل استفاده کنید و از قرار دادن رمز های ساده مانند تاریخ تولد و چیزهایی مانند این شدیدا بپرهیزید. زیرا حدس زدن آنها برای سارقان خیلی راحت خواهد بود.

۴- اطلاعات قفل های خود مانند کارت، رمز و کلید را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید.

۵- حتما پیش از اینکه خانه خود را ترک کنید درهای ورودی را قفل کنید و از باز گداشتن آنها به شدت بپرهیزید.

۶- برای بالاتر بردن امنیت درب های ورودی ساختمان ها حتما از دوربین های امنیتی در ورودی ساختمان استفاده کنید.

شاید پس از خواندن این مقاله احساس کنید که هزینه های به کار گیری این تجهیزات در ساختمان خیلی بالاست اما توجه کنید که تنها با یک بار هزینه کردن برای افزایش امنیت خانه دیگر نیازی نیست که نگران امنیت و آسایشتان باشید و همچنین از خسارت های سرقت و دزدی خانه در امان خواهید بود.