قفل های ضد سرقت و قفل الکترونیکی درب یکی از انواع جدید قفل ها است که بسیاری از صاحبان خانه ها تمایل دارند قفل های قدیمی درب هایشان را با آنها تعویض کنند، اما سوالی که مطرح میشود این است که آیا به راحتی میتوان قفل های قدیمی ای که روی درب های قدیمی خانه وجود دارند را قفل های جدید تعویض کرد یا خیر؟

برای پاسخ دادن به این سوال لازم است که در ابتدا مواردی را بررسی کنیم، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید. تا این موارد را باهم بررسی نماییم.

ابعاد انواع درب ضد سرقت

در ابتدا برای اینکه قفل های الکترونیکی درب و درب های ضد سرقت را بشناسیم باید با انواع درب های ضد سرقت و ابعاد آنها آشنا شویم، قفل های ضد سرقت در چند نوع ایرانی، چینی و ترک در بازار ایران یافت میشوند.

البته درب ضد سرقت ایرانی به طور کامل در ایران ساخته نمیشود و همان درب های ترک هستند که قطعاتشان در داخل کارگاه های داخل کشور مونتاژ شده است.

یکی از موراد حائز اهمیت در مورد این درب ها ابعادشان است، که اگر بخواهید آنها را با درب های قدیمی تعویض کنید باید بدانید، تا پس از خرید برای نصبشان با مشکل مواجه نشوید.

ابعاد درب ضد سرقت به طور استاندارد دارای ابعاد ۲۱۰*۱۰۵ است، ولی مدل هایی با ابعاد متفرقه و ابعاد ۲۰۵*۱۰۵ سانتی متر هم در بازار یافت میشوند، درب های ترک هم به طور استاندارد دارای ابعاد ۲۱۰*۱۱۵ هستند که در برخی از نمونه های متفرقه با ابعاد ۲۱۰*۱۱۰ ساخته و به فروش میرسند.

برای نصب کردن درب ضد سرقت باید درب قبلی را تخریب کنیم؟

یکی از نگرانی هایی که خریداران این محصول دارند این است که زمانی که درب های ضد سرفت را خریداری میکنیم و قصد نصبشان را داریم باید به طور کامل دیوار و چهارچوب درب را تخریب کنیم تا بتوانیم درب را نصب کنیم؟

در بخش قبلی ابعاد درب های ضد سرقت را بررسی کردیم، حال در صورتی که درب قدیمی شما دارای ابعاد استانداردی باشد، پس از اینکه آن را باز کنید، چهارچوب درب برای قرار گیری یک درب ضد سرقت با ابعاد استاندارد مناسب خواهد بود. و درب بدون هیچ دردسرس نصب میشود.

برای خرید درب ضدسرقت این نکات را در نظر بگیرید.

  1. پیش از خرید برای اندازه گیری چهارچوب درب، باید اندازه دهانه چهارجوب را اندازه بگیرید.
  2. اگر میخواهید درب چینی خریداری کنید، باید در نظر داشته باشید که علاوه بر اندازه درب باید ۱ سانتی متر فضا را بیشتر در نظر بگیرید.
  3. اگر پس از اندازه گیری فضای چهارچوب به این نتیجه رسیدید که فضای موجود از اندازه دربتان بزرگتر است، باید با جوش دادن پروفیل این فضا را به اندازه فضای لازم برای درب ضد سرقتتان کاهش دهید.
  4. اگر پس از اندازه گیری فضا متوجه شدید که فضای داخلی چهارچوب کمتر از ابعاد دربتان است، باید چهارچوب در با را با استفاده از فرز استیل برش بدهید، تا هیچ آسیبی به دیواره های اطراف چهارچوب وارد نشود. پس از اینکه چهارچوب به اندازه دلخواه در آمد، میتوانید درب را نصب کنید، اما در صورت انجام اینکار یک مشکل ظاهری پیش خواهد آمد، آن هم اینکه دیواره های دور تا دور درب از بیرون دیده میشود، برای رفع این مشکل میتوانید، دور درب را با استفاده از چوب MDF که در رنگ خود درب باشد پوشش دهید.

از تماس با کارشناسان تا نصب درب

  1. برای خرید و نصب آسان این درب ها کافی است که با یک شرکت مطمئن که در زمینه نصب درب های ضد سرقت فعالیت میکند تماس بگیرید. تا درب به همراه نصاب مطمئن برای شما ارسال شود.
  2. بیشتر شرکت ها پیش از آوردن درب با ارسال یک کارشناس ابعاد درب را اندازه گیری میکنند، تا خیالتان راحت باشد که پس از نصب هیچ فضایی خالی نخواهد ماند تا سارقان بتوانند با استفاده از یک دیلم درب را باز کنند.
  3. سپس درب را نصب میکنند و ایرادات آن را میپوشانند.
  4. نصب درب توسط افراد کارشناس حدود ۳ الی ۴ ساعت طول خواهد کشید.

امنیت درب ضد سرقت چقدر است؟

قفل نصب شده روی درب

درب ضد سرقت خود به تنهایی تنها میتواند بخشی از امنیت شما را تامین کند، اما مسئله حائز اهمیت دیگری که در این بخش وجود دارد، قفلی است که روی درب نصب میکنید، معمولا باید روی این درب ها از قفل الکترونیکی یا قفل دیجیتال استفاده کنید، هر قدر تعداد زبانه های قفلی که خریداری میکنید بیشتر باشد، باز کردن آن برای سارقان دشوار تر و غیرممکن تر خواهد بود.

چهارچوب درب ضد سرقت

علاوه بر قفل، جنس چهارچوب دربی که نصب میکنید هم اهمیت زیادی دارد. یک چهارچوب درب ایمن باید باید از فلز و آلیاژ با کیفیتی ساخته شده باشد و توسط فرد متخصص جوشکاری شده باشد تا به راحتی توسط دزدان قابل باز شدن نباشد.

لولای درب ضد سرقت

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم، نکته دیگری که بر امنیت درب ها تاثیر دارد، جنس لولای درب است، همانطور که میدانید، درب بر روی لولا میچرخد و لوله درب در مرحله اول باید تحمل وزن درب را داشته باشد و همچنین از جنسی ساخته شده باشد که سارقان نتوانند به راحتی آن را بشکنند و وارد درب شوند، حتی اگر از درب با کیفیت و قفل با کیفیت استفاده کنید، در صورت استفاده از لولا های بی کیفیت، امنیت را کاهش خواهید داد.