قفل کابینتی به قفل هایی گفته میشود که میتوان آنها را روی کمدها نصب کرد، بیشترین کاربرد این قفل ها نصب آنها روی کمدهای باشگاه ها (قفل کابینتی باشگاه)، کابینت ها و کمدهای استخر و سونا است، این قفل ها با استفاده از یک باتری کار میکنند و استفاده از آنها بسیار ساده است و نیازی به سیم کشی ندارد.

کلیدهای قفل کابینتی

با توجه به اینکه این قفل ها را در مکان هایی مانند استخر و باشگاه استفاده میکنند، بیشتر قفل های آنها به صورت، جاسوییجی، کارت، مچ بند و.. هستند، تا به بتوان به راحتی از آنها استفاده کرد بدون اینکه گم شوند.

مزیت استفاده از قفل کابینتی برای کابران

معمولا افرادی که باشگاه ها و یا مراکزی مانند این مراجعه میکنند، وسایلی را با خود به همراه دارند و یا لباس هایشان را تعویض میکنند،و این چالش برای آنها به وجود می آید که وسایلشان را در جایی امن قرار دهند تا بتوانند با خیالی راحت فعالیت هایشان را انجام دهند، بهترین راهکار برای مقابله با این چالش به کار گرفتن قفل های کابینتی است که روی کمدهای کوچک انفرادی نصب میشند و افراد میتوانند به سادگی وسایل خود مانند کیف، لباس ها و ساک دستیشان را داخل آن قرار دهند.
با استفاده از این تکنولوژی دیگر ورشکاران نیازی به استفاده از کلید و نگرانی برا گم شدن آن ندارند و خیالشان راحت است که وسایلشان را در جایی امن قرار داده اند. قفل های کابینتی با نام های دیگری مانند قفل الکترونیکی کمد و قفل استخری هم شناخته میشوند.

قفل کابینتی کارتی

این نوع قفل روش دسترسی با استفاده از کارت های RFID دارد و این قابلیت در آنها وجود دارد که بتوان آنها را به صورت خودکار با استفاده از کارت های RFID باز کرد.
از دیگر مزیت های قفل کارتی این است که، اگر کاربر فراموش کند درب را قفل کند و درب باز مانده باشد، با استفاده از آلارم هشدار به کاربران اطلاع میدهد.

قفل آنلاین کمد باشگاه

قفل های دیجیتالی کمد باشگاه به نوع خاصی از قفل ها گفته میشود که بدون محدودیت میتوانید آنها را باز و بسته کنید و نیازی به عامل ورودی برای کنترل کردن آنها نیست.
این نیروی مورد نیاز برای کار کردن این قفل ها را میتوان با استفاده از روش های مختلفی تامین کرد، روش هایی مانند استفاده از منابع تغذیه ای مانند: نیروی برق، باطری و سیستم UPS که انتخاب روش استفاده به عهده خود کاربر است.

مزایای قفل کابینتی

همانطور که گفتیم استفاده از قفل های استخری مزایای زیادی برای کاربران دارد اما به طور خلاصه این قفل ها مزایای زیر را دارند.

  • استفاده از مچ بند های سیلیکونی ضد آب
  • کاربری ساده
  • امنیت بالا
  • استفاده از منابع تغذیه مختلف
  • امکان حذف کارت، مچ بند و.. از حافظه قفل بدون نیاز به تعویض کل قفل