تکنولوژی های مدرن به کمک آمده اند و شما میتوانید با استفاده از برخی از مسائل مانند استفاده از قفل الکترونیکی امنیتی که دارای قابلیت قفل کودک هم هست از کودک شما محافظت کند.

مراقب از کودکان در خانه برای مادران به دلیل کارهای بسیار زیاد آنها در خانه کمی مشکل است، این مشکل خصوصا در خانه های بزرگ تر مشکل تر است و به همین دلیل مادران ممکن است برای مراقبت از فرزندانشان دچار مشکل شوند. و این امر در برخی مواقع ممکن است باعث به خطر افتادن امنیت آنها شود.

خطراتی مثل گم شدن کودکان و دست زدن به وسایل ممنوعه و دارد شدن به بخش های دیگر خانه که کودکان نباید به آنها مراجعه کنند، برای آنها خطر آفرین باشد.

ویژگی قفل کودک چیست؟

قفل کودک برای افزاد بالغ طراحی شده است و برای باز کردن آنها نیاز به حداقل مهارت هایی است که کودکان خردسال نمیتوانند آنها را انجام دهند و قادر به باز کردن این قفل ها نیستند.

دلایل استفاده از قفل امنیتی مجهز به قفل کودک

قفل الکترونیکی امنیتی مجهز به قفل کودک به طور خاص برای افزایش امنیت بچه های کنجکاو طراحی شده است. از آنجا که کودکان خردسال از خطرات آگاه نیستند، بهتر است وسایلی مانند چاقوهای آشپزخانه یا مواد شیمیایی از دسترس آن ها خارج شوند. همچنین این محدوده سنی، علاقه زیادی برای باز نمودن درب ورودی و خروج از منزل دارند.

به همین دلیل باید از قفل امنیتی مجهز به قفل کودک برای افزایش امنیت محیط پیرامون کودکان استفاده کرد. این نوع سیستم قفل کردن، امکان دسترسی به یک بخش خاص از خانه را برای افرادی با مهارت بسیار پایین و اولیه، غیر ممکن می کند.

نکات مهم در هنگام نصب قفل امنیتی مجهز به قفل کودک

استفاده از قفل امنیتی مجهز به قفل کودک محدودیت هایی نیز دارد که در هنگام نصب باید به آن ها توجه نمایید تا حداکثر سطح امنیتی برای کودکانتان فراهم گردد.

به هیچ عنوان از قفل امنیتی مجهز به قفل کودک برای درب اتاق کودک استفاده نکنید. این کار بیشتر آن ها را در معرض خطر قرار می دهد. در صورت بروز خطرات احتمالی، کودکان نمی توانند به موقع از خانه خارج شوند. به عنوان مثال در صورت آتش سوزی، کمک رسانی سازمان آتش نشانی با مشکل رو به رو خواهد شد.

گاهی اوقات بهتر است از وسایل امنیتی دیگری مانند دوربین کنترل کودک یا دروازه محافظ کودک برای محافظت از کودکان استفاده کرد.

کاربردهای مهم قفل امنیتی مجهز به قفل کودک

سوالی که در این بخش مطرح میشود این است که در کدام بخش ها لازم است که از قفل امنیتی کودک استفاده شود؟ در ادامه پاسخ این سوال را بررسی میکنیم.

درب ورودی

مهمترین مکانی که در خانه لازم است مجهز به قفل کودک باشد همان درب ورودی به ساختمان است، تا زمانی که کودک آمادگی بیرون رفتن از خانه و مقابله با تهدید های بیرون از خانه را نداشته باشد، خارج شدن از خانه برای او خطرات زیادی خواهد داشت، برای همین بهتر است که درب را مجهز به قفل کودک کنیم تا علاوه بر اینکه بتوانیم از خارج شدن کودک از خانه جلوگیری کنیم، از ورود افراد بیگانه و ناشناس به داخل خانه هم جلوگیری کنیم.

درب ورودی ضد سرقت

 

درب خودرو

بسیار دیده شده است، که کودکان درب ماشین را در حین رانندگی باز کرده اند و باعث تصادف شده اند، خطرت جبران ناپذیری را برای کودکان داشته باشد. برای همین در زمانی که در حال رانندگی هستید توصیه میشود که از قفل کودک استفاده کنید.

قفل کودک خودرو

درب کمد

کودکان به طور ذاتی کنجکاو هستند و مکان های مخفی خانه را برای کنجکاو بودن جست و جو میکنند، یکی از مکان هایی که برای کودکان بسیار خطر افرین است کمد و کابینت ها هستند، شما ممکن است وسایل خطرناکی مثل چاقو، ابزارهای تیز، مواد شیمیایی و… را در داخل کمد یا کابینت قرار دهید، دسترسی یافتن به هر یک از مواردی که نام بردیم میتواند باعث بروز آسیب جدی به کودک شما شود، به همین دلیل یکی از مکان هایی که میتوانید روی آنها از این نوع قفل استفاده کنید، درب های کمدها هستند.

ورودی استخر

طبق آمارهای منتشر شده از ایالات متحده آمریکا، یکی از علل مرگ و میر در کودکان نوپا، غرق شدن در استخر است. و همچنین دومین علت مرگ میر غیرعمد محسوب میشود. به همین جهت استفاده از این قفل ها در ورودی استخر ها میتواند میزان مرگ میر کودکان را تا درصد خیلی زیادی کاهش دهد، خوب است بدانید که در بسیاری از کشور ها استفاده از قفل کودک یک الزام و قانون محسوب میشود.

قفل کودک ورودی استخر

درب وسایل الکترونیکی

از دیگر مکان هایی که بسیار دیده شده است که کودکان در انها آسیب مبینند، داخل وسایل الکترونیکی است، وسایل الکترونیکی مانند: یخچال و… نیز از وسایل خطر آفرین برای کودکان خردسال به حساب می آید به همین دلیل خوب است که از قفل کودک برای جلوگیری از باز کردن درب توسط آنها استفاده کنید.

برای اشنایی با قفل های دیجیتال کلیک کنید.

آسیب ها و اتفاقاتی مانند: زندانی شدن کودکان در داخل یخچال و ماشین لباسشویی و مرگ کودکان بر اثر خفگی و یا افتادن اجسام سنگین روی آنها و یا برق گرفتگی آنها میتواند باعث شود که یک عمر پشیمانی برای شما اتفاق بیوفتد، برای همین بهترین راه برای اعمال محدودیت دسترسی برای آنها استفاده از قفل های مخصوصی استفاده میکنند، تا از کودکان محافظت شود.

قفل کودک درب یخچال