امنیت یکی از جنبه های مهم زندگی است و به طور کلی، بسیاری از خانه ها از قفل های دستی و آسان استفاده می کنند. امروزه، قفل های الکترونیکی دکمه یا صفحه کلید به شما دسترسی می دهند در حالیکه، ورژن های مدرن تر با استفاده از برنامه های موبایل قفل ها را باز می کنند. یا اینکه خیلی ساده میتوان با استفاده از تنها یک کارت کوچک  و شیوه مدرن به استفاده از کلید پایان داد. همه تکنولوژی ها از مزایا و معایب زیادی برخوردار هستند، در ادامه این مقاله مزایا و معایب مختلف قفل کارتی آمده است.

مزایا قفل کارتی

  • راحتی: این قفل ها شیوه ی استفاده آسان تری دارند و برای مثال، اگر شما بار زیادی را حمل می کنید جستجو برای کلید کار سختی خواهد بود. و در صورتی که بتوانید تنها با استفاده از یک کارت یا اثر انگشت و حتی با استفاده گوشی موبایلتان قفل درب منزل را باز کنید، بسیار ساده تر از گشتن به دنبال کلید های درب است.

مزایا قفل هوشمند

  • گم کردن کلید: با قفل کارتی دیگر نگران گم شدن کلیدهایتان نخواهید بود. زیرا دیگر از کلید استفاده نمیکنید.

مزایا قفل هوشمند

  • ایمنی کودک: با استفاده از این قفل ها کودکان را می توان در منزل نگه داشت زیرا این قفل ها اغلب برای کودکان قابل استفاده نیستند و دستگیره های آنها مانند دستگیره های قفل های معمولی نیست که تنها با استفاده از یک فشار کوچک توسط کودک باز شود. و حتی میتوان باز و بسته بودن در منزل را از راه دور با اپلیکیشن های موبایل این قفل ها چک کرد.

 

معایب قفل کارتی

  • هک شدن: مهم ترین نگرانی درباره ی این قفل ها اینست که هکرها می توانند سیستم الکترونیکی قفل را هک کنند. با این حال، اکثر شرکت ها در هنگام نصب ایمنی لازم را هم برای قفل ها قرار می دهند تا ریسک این مورد را پایین بیاورند.

هک شدن قفل کارتی

 

  • هنگ کردن: خطا در سیستم می تواند باعث کار نکردن قفل بشود که این مسئله خیلی به ندرت اتفاق می افتد.