یکی از تجهیزاتی که در هتل ها و باشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد، قفل کارتی کمدی است. برای سهولت بیشتر کاربران در باشگاه و مراکز مانند این از آنها استفاده میشود.

مزایا استفاده از مچ بندهای RFID

در برخی هتل ها و باشگاه  ها روی درب های کمد ها قفل الکترونیکی کمدی متصل میشود تا کاربران بتوانند با امنیت بالا از این قفل ها استفاده نمایند، در این حالت در صورتی که از کارت برای باز شدن درب استفاده شود، ممکن است مراقبت از آن برای کاربران کمی مشکل باشد، و در هنگام فعالیت آن را گم کنند.

اما این مچ بند ها که یکی از جدید ترین تجهیزات دیجیتالی در باشگاه ها هستند از ماده پلاستیک سیلیکونی ساخته شده اند و تمام تراشه های مورد نیاز برای برقراری ارتباط با قفل ها در داخل آنها وجود دارد.

این دستبند ها به مچ دست میچسبند و امکان افتادن آنها وجود ندارد و مشکلی هم برای مصرف کنندگانشان ایجاد نمیکنند.

این دستبند ها در رنگ های متفاوت و خاصی در بازار وحود دارند و با استفاده از آنها امکان برقراری ارتباط با دستگاه های RFID وجود دارد.

به این دلیل که از قفل های الکترونیکی کمدی بیشتر در باشگاه ها استفاده میشود و امکان عرق کردن افراد در این مکان ها وجود دارد. به همین دلیل باید سازگاری زیادی با محیط های مرطوب را داشته باشند.

این کارت ها این قابلیت را دارند که بتوان آنها را با استفاده از سیگنال های RFID که برای کنترل دسترسی به کار میروند کنترل کرد.

همچنین این مچ بند ها انعطاف پذری بالایی دارند و در شرایط سخت دچار شکستگی نخواهند شد،.  و به دلیل انعطاف پذیری که دارند برای کاربران اذیتی ایجاد نخواهند کرد.

مچ بند RFID دارای تگ هایی هستند که قابلیت ذخیره سازی  اطلاعات در خود را دارد و به کاربران این امکان را میدهد تا با این اطلاعات به رمزگذاری و بازگذاری اطلاعات بپردازند.