انتخاب درب و قفل مناسب مانند قفل های دجیتال می تواند اولین خط دفاعی شما در مقابل سارقان و سرقت باشد. بنابراین انتخاب بهترین قفل منزل بسیار مهم است زیرا عملکرد و کیفیت آن بر امنیت شما تأثیر می گذارد.

شما باید هنگام خرید قفل مناسب نکات ارزشمندی را بدانید، از جمله اینکه به چه نوع قفلی برای درب داخلی و خارجی نیاز دارید.

درهای بیرونی منزل شما، مانند درب گاراژ و درب خانه، غالباً به قفل درب دار نیاز دارند. سیلندر قفل داخل آن قرار دارد و کلید با استفاده از آن درون قفل می چرخد. سلیندر قفل در این نوع قفل ها به سمت خارج قرار دارد. بنابراین هنگامی که درب قفل است، می توانید درب را از بیرون با استفاده از کلید خارجی باز کنید.

برای درهای داخلی از قبیل درب های اتاق خواب، حمام و کمد و… می توانید قفلی را انتخاب کنید که برای قفل درب داخلی کافی باشد. قفل قابل استفاده در درهای داخلی است و برای هر دو طرف درب قابل استفاده است. و هر دو طرف قفل دارای سیلندر است.

نسل جدید قفل ها

برای امنیت بیشتر و سهولت استفاده میتوانید از نسل های جدیدتر این قفل ها استفاده کنید، قفل های نسل های جدید شامل قفل های دیجیتال و قفل الکترونیکی هستند.

این قفل ها در مقایسه با قفل های معمولی که تنها دارای یک سیلندر هستند که کلید را درون آنها قرار میدهند. و درب را باز میکنند. از مکانیزم پیشرفته تری برخوردار هستند. و میتوانید امنیت بیشتری را فراهم نمایند.

از طرف دیگر قفل هوشمند یک قفل درب مفید است. امروزه، مدل های قفل هوشمند از ویژگی های هوشمندانه تری نسبت به ویژگی های سنتی قفل درب مانند دسترسی حساس به زمان، ردیابی دسترسی به سیستم و طراحی بیشتر برای راحتی کاربران برخوردار هستند.

بهترین مدل را انتخاب کنید

هنگامی که تصمیم به خرید مناسب ترین قفل در خانه خود گرفتید ، باید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. برای این کار می توانید وب سایتهای شرکت مربوطه را بررسی کنید تا اطلاعات و رتبه بندی آن را بررسی کنید. همچنین می توانید برای یافتن قفل مناسب درب، با توصیه های سرویس قفل مشورت کنید.

قفلی مناسب بودجه خود انتخاب کنید

می توانید قفل درب معمولی را با قیمتی بالاتر و امنیت پایین تر خریداری کنید ، اما به جای این خرید می توانید قفل درب اثر انگشت و یا قفل کارتی با امنیت بالاتر را انتخاب کنید که ممکن است گران تر از یک قفل معمولی باشد. بودجه بندی شما را به قضاوت درست درباره قیمت تعیین شده می رساند.

 

از ویژگی های قفل ها اطلاعات بدست بیاورید

 

برای تصمیم گیری هوشمندانه برای خرید قفل هوشمند ، بهتر است از سطح ویژگی هایی که این قفل ارائه می دهد اطلاع داشته باشید. Smart Lock راهی آسان برای دسترسی به درب شما ارائه می دهد. اگرچه ممکن است این قفل ها از قفل های درب معمولی گران تر باشند ، اما تعادل نهایی بین امنیت و راحتی است.