می‌توان با استفاده از فناوری قفل دیجیتال هوشمند، درب خانه را از راه دور با استفاده از گوشی همراه باز یا قفل کرد، بدون آنکه دغدغه فراموشی یا گم شدن کلیدها وجود داشته باشد.

با استفاده از فناوری هوشمند، می‌توان فهمید که در داخل و خارج از خانه چه خبر است و آیا اوضاع بر وفق مراد است یا نه! به عنوان مثال، اگر در خانه تنها هستید و فرزندی کوچک دارید و می‌خواهید از اتفاقات پشت درب با خبر شوید، چشمی دیجیتال را خریداری کنید.

برخی از ویژگی‌های قفل دیجیتال شامل راحتی در استفاده، کیفیت بالا، ضد ضربه بودن، ضد هک و بسیاری موارد دیگر است. حتی همین قفل به افزایش زیبایی و لوکس بودن خانه شما نیز کمک می‌کند، زیرا ظاهری مدرن، شیک و لاکچری دارد.

این وسیله هوشمند به شما کمک می‌کند تا از هر جای خانه و بدون بلند شدن و رفتن به جلوی درب، از هرگونه فعالیت در پشت درب باخبر شوید. به این صورت می‌توانید خود و خانه را در شرایط امنی قرار دهید و از ورود هر فردی جلوگیری کنید.

نظارت بر سیستم گرمایش، آب و برق این امکان را فراهم می‌کند که مثلاً در زمانی که در خانه نیستید، برق اضافی یا سیستم گرمایشی یا سرمایشی به طور خودکار خاموش شود. به همین راحتی می‌توانید با مدیریت درست انرژی، هزینه‌های جاری منزل خود را کاهش دهید.

بیشترین سارقین از درب اصلی خانه اقدام به ورود می‌کنند، پس می‌توان حدس زد که قفل درب جایی است که همۀ توجهات را به خود معطوف می‌کند.

اما یک قفل ساده مکانیکی به‌راحتی باز می‌شود! اما بهترین دستگاه هوشمند برای حفظ امنیت فضای منزل، خرید و نصب قفل دیجیتال است. این قفل خود به تنهایی دارای انواع بیومتریک، صفحه کلید و قفل کارتی است.

نوع بیومتریک نیز به انواع قفل اثرانگشتی، تشخیص از طریق عنبیه چشم، تشخیص از طریق کف دست و موارد دیگر تقسیم می‌شود.

مزایای قفل دیجیتال

سیستم این قفل های دیجیتالی به گونه ای طراحی شده است که اگر شخصی قصد ورود به خانه شما را داشته باشد در صورت تکرار اشتباه وارد کردن رمز و یا زدن ضربات محکم به درب زنگ هشدار درب به صدا در می آید.

این قفل های دیجیتالی مجهز به سیستم ضد شوک نیز هستند که اگر شخصی بخواهد از طریق اعمال ولتاژ غیر مجاز به سیستم قفل آن را باز نماید سیستم به مدت چند ثانیه قفل خاموش می گردد.

یکی دیگر از مزایای قفل های دیجیتال دارا بودن سیستم اعلام حریق است که در صورت بروز آتش سوزی اعلام هشدار می کند.

درب های مجهز به قفل های دیجیتال دارای قفل کودک نیز هستند که در صورت نبودتان در خانه می توانید آن را فعال کرده تا کودک نتواند از درب خارج شود.

منبع: