استفاده از قفل های کارتی الکترونیکی در حال افزایش است اما خصوصیت هایی در این قفل ها وجود دارد که باید آنها را در نظر داشته باشید. در این نوشته خصوصیت هایی را بررسی میکنیم که هنگام خرید قفل کارتی باید آنها را در نظر داشته باشید.

کارت خوان قفل کارتی

همه قفل هایی که از کارت استفاده میکنند دارای کارت خوان هستند که زمانی که کارت را جلوی این بخش میگیریم اطلاعات موجود و ذخیره شده در دستگاه و اگر این اطلاعات باهم مطابقت داشته باشند کارت شناسایی میشود و وارد خواهید شد.

امکان تعریف سطوح دسترسی متفاوت

اگر بخواهید از این قفل های کارتی در هتل یا مراکزی که نیاز است دسترسی افراد باهم متفاوت باشد استفاده نمایید باید به امکان تعریف دسترسی های مختلف توسط این قفل ها توجه داشته باشید. معمولا این دستگاه ها دارای چند کارت هستند که هر کدام دسترسی خاصی را دارد، به عنوان مثال برای خدمه هتل و مسافران دسترسی های جداگانه ای تعریف میشود تا بتوان ورود و خروجشان را مدیریت کرد.

امکان استفاده از کلید اضطراری

کلیدهای اضطراری پارمتر مهمی در استفاده از قفل دیجیتالی بسیار مهم هستند، این قفل ها زمان هایی استفاده میشوند که به هر دلیلی امکان استفاده از خود قفل وجود نداشته باشد. در این حالت وجود راه حلی برای باز کردن درب ضروری است با استفاده از این کلید میتوان به درب دسترسی داشت.

امکان تعمیر و نگهداری

قفلی که خریداری میکنید باید مقاومت خوبی دربرابر نیروهای غیر مجاز داشته باشد و قطعات این دستگاه ها در بازار وجود داشته باشد تا اگر یکی از قطعات خراب شد بتوانید جایگزین آن را پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

سطوح امنیتی مختلف

اما مهمترین موضوع برای انتخاب قفل های کارتی هتلی، امنیت آنها است، امنیت بالای این قفل ها باید به شکلی باشد که کاربران اطمینان خاطر از استفاده این قفل ها داشت باشند، امنیت در این مورد بسیار مهم تر از ویژگی های ظاهری جذاب است، شاید ظاهر خوبی داشته باشند اما در حقیقت امنیت پایینی داشته باشند.

.