پاور سوئیچ  به کلید کارتی گفته میشود که برای صرفه جویی در مصرف انرژی بر روی درب هتل ها نصب میشود، نحوه کار این دستگاه به این صورت است که آن را روی درب های هتل ها نصب میکنند و کاربر پس از ورود به اتاق کارت خود را داخل شیار دستگاه قرار میدهد تا برق اتاق متصل شود، همچنین زمانی که کاربر کارت را از داخل شیار خارج میکند برق پس از ۳۰ ثانیه به صورت خودکار قطع میشود.

استفاده از پاورسویچ باعث صرفه جویی در مصرف برق در هتل ها خواهد شد، به این دلیل که زمانی که همه افراد اتاق را ترک میکنند چراغ ها خاموش میشوند و برق قطع میشود.

عملکرد پاورسوئیچ به چه شکل است؟

کلاس A: عملکرد در این مدل به این صورت است که کارتی که داخل پاور قرار میگریرد با سوئیچ تطابق داشته باشد، برخی اطلاعات مانند: شماره کارت، اتاق و ساعت مجاز ورود و خروج داخل کارت ذخیره شده است و باید با اطلاعات داخل سوئیچ مطابقت داشته باشد. دلیل این مکانیزیم  این است مثلا اگر زمانی که کاربر زمان اقامتش به پایان رسیده باشد، کلید کار نمیکند و برق های اتاق متصل نخواهند شد.

کلاس B: در این نوع تنها اطلاعات مطابقت داده میشود تا کارت متعلق به سوئیچ باشد.

کلاس c: در این کلاس، پاور سوئیچ تنها نوع کارت را چک می‌کند.

کلاس D: در این نوع ، کلید  هر نوع کارتی را معتبر می‌داند و حتی با کارت ویزیت یا تکه‌ای کاغذ نیز کار میکند.

ویژگی های پاور سوئیچ

با کارت تعریف شده بر روی آن فعال شده و جریان برق را فعال می کند.

  • امکانو نصب در محل دیگر بدون خرابی
  • روشن و خاموش کردن چراغ های اتاق با استفاده از کارت
  • قابلیت صدور مجدد کارت
  • استفاده از LED برای روشن کردن مسیر ورود کارت در محیط های تاریک
  • بیشتر مدل های این دستگاه را میتوان در محیط های رطوبتی و شرجی استفاده نمود.
  • قابلیت شارژ مجدد کارت

در هتل ها برای سهولت مسافران علاوه بر این دستگاه میتوان از تجهیزات دیگری مانند قفل کارتی و تابلو راهنما هم استفاده نمود.