امروزه مسئله امنیت در هتل ها به یکی از مهمترین مسائل تبدیل شده است، به اسن دلیل که در گذشته به دلیل سیستم امنیتی پایین قفل های مکانیکی درزدی و گم شدن اشیا در هتل ها بسیار رایج بود. امروزه استفاده از انواع قفل الکترونیکی مانند قفل کارتی و قفل هتلی در تقریبا تمام هتل ها امنیت مسافران را تضمین کرده است.

اما شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که به چه دلیل امنیت قفل کارتی و هتلی بیشتر از قفل های مکانیکی است؟ و این قفل ها چه ویژگی هایی دارند که باعث شده تمامی هتلداران به سمت استفاده از این قفل ها کشیده شوند؟ در این نوشته شما را با برخی از مهمترین ویژگی های این محصول آشنا خواهیم کرد تا در صورتی که قصد خرید و استفاده از این قفل ها را دارید بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

برای تکثیر کلید های قفل هتلی یا همان کارت های آنها حتما نیاز است که به سیستم قفل ها دسترسی داشته باشید. به همین جهت افراد دیگر نمیتوانند از روی کارت ها تکثیر کنند و هر زمانی که خواستند وارد اتاق های هتل شوند.

یکی از مهمترین ویژگی های تمام قفل الکترونیکی ها این است که گزارش کاملی از تردد درون اتاق را مشخص میکنند. یعنس با توجه به کارتی که به مسافران داده میشود میتوان مشخص کرد که چه فردی در چه زمانی وارد اتاق شده است.

با استفاده از این قفل ها میتوان برای افراد مختلف مانند کارکنان هتل و مسافران دسترسی های مختلفی را تعیین کرد، این کار میتواند از سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری نماید.

جدیدترین مدل های قفل کارتی امکانات ضد حریق دارند. که میتواند موجب آسایش خاطر مسافران و هتلداران شود.

قفل های الکترونیکی دارای یک ساعت داخلی هستند که با استفاده از آنها میتوان قفل را تنظیم کرد که در ساعت معینی قفل شود. و عبور و مرور در ساعت های خاصی جلوگیری نماید.