آیا تاکنون به دلیل استفاده از قفل دیجیتالی فکر کرده اید؟ در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا با دلایل استفاده از این قفل ها و میزان تاثیر آنها در بالابردن امنیت ساختمان ها آشنا شویم.

میزان تاثیر قفل دیجیتال در امنیت

استفاده از این قفل های دیجیتال در مقایسه با سایر قفل ها میتواند امنیت محل زندگی شما را بسیار افزایش دهد. از آنجایی که این قفل های الکترونیکی از سیستم های ضد سرقت و هوشمند برخوردار هستند میتوانند خیال شما را در مورد حفاظت از درب ها و پنجره های ساختمان راحت کند.

کنترل از راه دور

این قفل های الکترونیکی این قابلیت را دارند که آنها را به ابزار های هومشندی مانند تلفن همراه و لپتاپ وصل کرد تا در صورتی که از خانه دور بودید بتوانید با استفاده از یکی از این ابزار ها اقدام به کنترل درب خانه تان نمایید، همچنین اینکار این امکان را برای شما فراهم میکند تا در صورتی که فرد ناشناسی قصد باز کردن قفل را داشت. پیامک هشدار برای شما ارسال کند و در صورت نیاز با پلیس تماس بگیرد.

استفاده از این قفل ها در کنار سایر تجهیزات امنیتی

بسیاری از کارشناسان در حوزه امنیت عقیده دارند که در کنار استفاده از این قفل های دیجیتالی بهتر است که از تجهیزات دیگر امنیتی نظیر دوربین امنیتی، سیستم های هشدار آتش و … استفاده کرد. تا بتوان امنیت را تا حد زیادی افزایش داد. در ادامه به برخی از مواردی که باعث افزایش امنیت خانه میشود اشاره میکنیم.
۱- استفاده از شیشه های نشکن
۲- استفاده از دوربین های امنیتی در ورودی های ساختمان
۳- استفاده از درهای ضد سرقت به جای در های فلزی و چوبی معمولی
۴- تغییر رمز قفل به صورت دوره ای
۵- استفاده از قفل های مخصوص پنجره ها