آیا میدانید چرا این روزها انقدر قفل هوشمند طرفدار پیدا کرده است و تا چند سال آینده در ایران مانند سایر کشورها جایگزین تمامی قفل های کلیدی می شود ؟

نمی دانم تا به حال برای شما هم پیش آمده یا نه که خسته از سرکار با دست هایی پر از خرید به خانه آمده باشید و برای باز کردن درب خانه کیف تان و جیب تان را با هزار زحمت و دردسر زیر رو کرده باشید اما کلیدهای درب را پیدا نکنید ؟

و بدتر از همه اینکه بعد از سردرگمی های زیاد در نهایت هم متوجه میشوید که کلیدها را در خانه جا گذاشته اید و از شانس بد هم هیچ کدام از اعضای خانواده در خانه نیستند . قطعا از این بدتر نمیشود . شما با این همه خستگی باید ساعت ها پشت درب منتظر بمانید تا یکی از اعضای خانواده به خانه برگردد تا شما بتوانید به داخل خانه بروید .

علاوه برای در نظر بگیرید که در طول یک روز چند بار مجبور هستید از سد قفل های کلیدی عبور کنید و چه قدر گم کردن و پیدا کردن کلیدها و درآوردن کلیدها از جیب یا کیف تان ممکن است وقت شما را بگیرد !

دقیقا مانند حضور موبایل در زندگی روزمره ما که تقریبا این روزها هیچ کدام مان نمی توانیم  بدون موبایل حتی یک روز هم بگذرانیم قطعا در همین زمان استفاده از قفل های قدیمی و سنتی کلیدی کمی عجیب به نظر میرسد خصوصا حالا که با حضور قفل هوشمند در بازار و تنوع زیاد آن مطمئن هستیم که تکنولوژی، جایگزین بهتری برای قفل های کلیدی قدیمی و رو به انقضا دارد .

و قطعا هم دور از ذهن نیست که تا چند سال پیش رو تمامی قفل های کلیدی در هر خانه و آپارتمان محل کار و سازمانی تبدیل به قفل هوشمند با کارایی های فراوان بشود .

قفل هوشمند درب آپارتمان

قفل هوشمند درب آپارتمان

 

اما یک قفل هوشمند قطعا علاوه بر اینکه در زمان شما صرفه جویی میکند و کالایی لوکس و مدرن است، مزایا و امکانات بیشتری هم دارد:

با قفل هوشمند می توانید برای همیشه با قفل های کلیدی پردردسر خداحافظی کنید

قطعا یکی از مزایای اصلی قفل هوشمند نسبت به قفل های کلیدی سنتی و قدیمی حذف کلیدها از زندگی به سبک مدرن برای افزایش سرعت و راحتی در زندگی است .

اگر در حال حاضر از قفل های کلیدی استفاده میکنید قطعا می دانید که به خاطر اینکه هر قفلی یک کلید خاص خودش را دارد مجبور هستید روزانه کلیدهای مختلفی از جمله کلید دفتر کارتان ، کلید خانه و… را با خودتان حمل و نقل کنید که در این بین علاوه بر بار اضافی سنگینی که مجبور هستید با خودتان جا به جا کنید و در بسیاری از مواقع به علت مشغله های فکری زیاد این روزها و کارهای تو در تو ممکن است کلیدهایتان را گم کنید و این مساله باعث دردسر بزرگی برای شما می شود .

اما با نصب قفل درب هوشمند روی درب منزل یا محل کارتان شما به شکل جالبی فقط لازم است که انگشت تان را همراه خود داشته باشید ! چون قفل هوشمند را می توانید با اثر انگشت تان باز کنید .

البته قفل های هوشمند انواع متفاوتی دارند از جمله قفل هوشمند تشخیص چهره ، قفل هوشمند کارتی ، قفل رمزی هوشمند ، قفل هوشمند ریموت دار و… که هر کدام مزایا و قابلیت های خاص خود را دارند .

مثلا قفل هوشمند ریموت دار به صورت خاص برای شرکت هایی مناسب است که رفت و آمد زیادی دارند و منشی شرکت مجبور است برای هر بار باز و بسته کردن درب از جای خود بلند شود که این مساله علاوه بر اتلاف وقت باعث خستگی و ناکارآمدی هر فردی میشود .

و به اضافه اینکه هر فردی که به شرکت شما می آید و در هنگام ورود میبیند که فقط با یک ریموت از راه دور درب را برای او باز میکنید قطعا روی شرکت و کسب و کار شما یک حساب دیگری می کند و این مساله کلاس کار شما را بیشتر می کند

 

می خواهم جدیدترین مدل های قفل هوشمند را ببینم

 

با قفل هوشمند دیگر مجبور نیستید درب ها را قفل کنید

همه ما این روزها گرفتار مشغله و دغدغه های فراوانی هستیم که واقعا فراموش نکردن کارهای روزمره و تکراری تقریبا غیر ممکن شده است و گاهی به خاطر همین فراموش کاری ها ممکن است گرفتار دردسرهای زیاد تری هم بشویم .

مثلا اگر در هنگام سفر فراموش کنیم که درب منزل را قفل کنیم قطعا به محض اینکه یادمان می آید هم کل سفرمان خراب می شود و نمی توانیم لذت ببریم .هم اینکه در هنگام برگشت ممکن است با خانه ای خالی و سرقت شده روربرو شویم که قطعا برای هیچ کدام ما خوشایند نیست .

اما با نصب قفل هوشمند یک اتفاق جالبی که می افتد این است که اصلا نیازی نیست شما درب را قفل کنید . به محض اینکه درب بسته میشود خود قفل هوشمند به صورت اتومات قفل میشود.