استفاده از قفل های کارتی در مناطق صنعتی و تجاری از محبوبیت بالایی برخوردار است، به این شکل زمانی که در کارخانه ها و مناطق اداری و تجاری از این قفل ها استفاده میشود باعث میشود کاربران به مزیت های زیادی دست پیدا کنند که در این مقاله در مورد این مزیت ها صحبت خواهیم کرد.

شروع هوشمند سازی محل کار با قفل کارتی

این نوع قفل ها را میتوان شروع هوشمند سازی قلمداد کرد، مثلا میتوان با اتصال آنها به سیستم های الکترونیکی دیگر آنها را مدریت کرد.

گزارش گیری از ورود و خروج افراد

با استفاده از این قابلیت میتوان به سادگی عبور و مرور و ورود و خروج به داخل کارخانجات و مراکز را کنترل کرد. با استفاده از این ویژگی میتوان زمان هایی که سرقت یا مواردی مانند این برای شرکت اتفاق می افتد به راحتی گزارشات ساعت خاص را چک کرد تا متوجه شویم چه کسی در آن ساعت در آنجا حضور داشته است. و در صورتی که ورود غیر مجازی در بخشی باشد آن را شناسایی کرد و از بروز حادثه جلوگیری کرد.

امکان تعریف کردن سطوح دسترسی متفاوت

با استفاده از قفل های دیجیتالی و قفل الکترونیکی میتوان برای افراد خاص که تنها قرار است برای مدت زمان کوتاهی در محل حضور داشته باشند دسترسی خاصی تعریف کرد و به محض اینکه کار فرد در آن بخش تمام شد کارت را باطل کرد تا دیگر نتواند از آن استفاده کند.

عدم نیاز به استفاده کردن از کلیدهای سنتی

زمانی که از قفل دیجیتالی استفاده میشود، دیگر نیازی نیست که نگران دردسرهای قفلهای سنتی باشیم. مثلا اگر کلید یکی از افرادی که در شرکت رفت و آمد دارد گم شود امنیت شرکت پایین میرود اما اگر از کارت استفاده کرده باشید میتوانید به سادگی کارت را بسوزانید و در صورت به سرقت رفتن کارت دیگر لازم نیست که نگران کاهش امنیت باشید.

اما در صورت استفاده از کلیدهای معمولی حتما باید کل کلیدهای محل کار را تغییر بدهید تا دسترسی فردی که به آن دسترسی دارد را قطع کنید.