امروزه، فلسفه ی تجاری صنعت هتلداری دچار تغییرات اساسی شده است. مواجه شدن با فرصت ها و چالش های جدید که یکی از آنها استفاده از قفل کارتی است گزینه ی مناسبی هم برای مهمان و هم برای هتل است. این مزیت به این صورت است که مهمانان می توانند از خدمات بهتر استفاده کنند و هتل می تواند پذیرای مهمانان بیش تری باشد.

امنیت یکی از جنبه های مهم زندگی است و به طور کلی، بسیاری از خانه ها از قفل های دستی و آسان استفاده می کنند. امروزه، قفل های الکترونیکی دکمه یا صفحه کلید به شما دسترسی می دهند در حالیکه، ورژن های مدرن تر با استفاده از برنامه های موبایل قفل ها را باز می کنند. یا اینکه خیلی ساده میتوان با استفاده از تنها یک کارت کوچک  و شیوه مدرن به استفاده از کلید پایان داد. همه تکنولوژی ها از مزایا و معایب زیادی برخوردار هستند

در ادامه این مقاله مزایای استفاده از قفل الکترونیکی در هتل ها آمده است:

مزیت ۱ بالا بردن کیفیت خدمات با استفاده از قفل کارتی

قفل های کارتی تجربه ی جدیدی را برای مهمانان فراهم می کنند. مهمانان می تواند بدون نیاز به هر گونه کاری تنها با استفاده از برنامه ی موبایل، کارت و یا کامپیوتر مستقیما در اتاق خود را باز کنند و راحتی را تجربه کنند.

مزیت ۲  بالا بردن کیفیت کار

با استفاده از قفل الکترونیکی بی سیم، دیگر نیازی نیست به پذیرش هتل مراجعه کنید. بعد از اینکه اتاقی را در اینترنت رزرو کردید، مستقیما ورود خود را می زنید و با استفاده از قفل الکترونیکی رمز دار یا کارتی ورود خود را میزنید و کار خود را آسان می کنید و همچنین میتوانید هزینه ها را کاهش می دهید.

کاربری آسان تر قفل کارتی نسبت به انواع دیگر

راحتی: قفل کارتی بر خلاف قفل های مکانیکی کلید ندارند و تنها باید یک کارت بسیار سبک را با خود به همراه داشته باشید. این قفل ها که معمولا به شکل کارت های زیبا و کم حجم هستند تردد مسافران هتل را به مراتب آسان تر می کنند.

قفل های کارتی شیوه ی استفاده آسان تری دارند و برای مثال، اگر شما بار زیادی را حمل می کنید جستجو برای کلید کار سختی خواهد بود. و در صورتی که بتوانید تنها با استفاده از یک کارت یا اثر انگشت و حتی با استفاده گوشی موبایلتان قفل درب منزل را باز کنید، بسیار ساده تر از گشتن به دنبال کلید های درب است.

درب هایی که با کلید باز و بسته می شوند مشکل ساز هستند زیرا ممکن است خراب شوند و به تعمیرات اساسی نیاز داشته باشند و اینکه ممکن است کلیدها هم به مرور زمان کهنه شوند و قابل استفاده نباشند .

دسترسی از طریق رمز عبور هم دردسرهای خودش را دارد. چون افراد باید رمز ورود را به خاطر بسپارند که برای بسیاری از افراد این مساله کار راحتی نیست . ولی با یک قفل هتلی تنها یک کارت را با خود حمل می کنند ودیگر نیازی به حفظ کردن رمزهای سخت و یا حمل کلیدهای سنگین نیست.

مزایا قفل هوشمند

 با نصب قفل کارتی دیگر نیازی به استفاده از کلیدهای دست و پا گیر ندارید

گم کردن کلید: با قفل کارتی دیگر نگران گم شدن کلیدهایتان نخواهید بود. زیرا دیگر از کلید استفاده نمیکنید.

مزایا قفل هوشمند

ایمنی کودکان

 

با استفاده از این قفل ها کودکان را می توان در منزل نگه داشت زیرا این قفل ها اغلب برای کودکان قابل استفاده نیستند و دستگیره های آنها مانند دستگیره های قفل های معمولی نیست که تنها با استفاده از یک فشار کوچک توسط کودک باز شود. و حتی میتوان باز و بسته بودن در منزل را از راه دور با اپلیکیشن های موبایل این قفل ها چک کرد.

غیر قابل تکثیر

اگر به هر دلیلی کارت اتاق محل اقامت خود را گم کردید به پذیرش اطلاع دهید تا کارکنان هتل و یا مدیریت با استفاده از کارت خود درب اتاق شما را باز کنند. این کارت ها غیر قابل تکثیر هستند و در صورتی که کارتی گم شود فوری از کار می افتد تا دیگر درب اتاق را شخص دیگری باز نکند.

زمانی که در سفر هستید حمل کردن کلید و یا حفظ کردن رمز برای شما کار راحتی نیست. قفل هتلی کار شما را راحت کرده اند و شما تنها با استفاده از یک کارت می توانید به اتاق خود وارد شوید.

امکان ثبت دسترسی های متفاوت

امکان ثبت دسترسی کارکنان هتل نیز از این کارت ها برای تردد به بخش های مختلف هتل استفاده می کنند و مدیریت هتل می تواند با برنامه ریزی کارت ها به کارکنان خود اجازه ی دسترسی به یک بخش را بدهد و یا آنها را از ورود به یک بخش منع کند. با پیشرفت تکنولوژی این قفل ها یکی از بهترین گزینه ها برای سیستم ایمنی هتل ها می باشند.

در شرایطی که که قفل را روی درب محل کارتان نصب می کنید دیگر نیاز نیست برای ردیبای کارکنان از دستگاه های حضور و غیاب استفاده کنید و کارکنان به وسیله باز کردن قفل با کارت مخصوص به خودشان به نوعی حضور و غیاب خودشان را انجام می دهند .پس به جای اینکه به آنها کلید بدهید با استفاده از نرم افزار و کارت به آنها دسترسی برای ورود می دهید. با این روش دیگر نگران اینکه کدام کلید دست چه کسی است هم نخواهید بود.

ایمنی بیش تر قفل های کارتی

قفل های کارتی مثل قفل های سنتی ایمنی پایینی ندارند و این به تنهایی به امنیت ورودی های ساختمان اضافه میکند . قفل به شما کمک می کند تا رفت و آمد افراد را با دقت بیشتری کنترل کنید و در صورت نیاز می توانید دسترسی افراد را محدود کنید و کارت ها را موقتا مسدود کنید .

 

 

معایب قفل کارتی

  • هک شدن: مهم ترین نگرانی درباره ی این قفل ها اینست که هکرها می توانند سیستم الکترونیکی قفل را هک کنند. با این حال، اکثر شرکت ها در هنگام نصب ایمنی لازم را هم برای قفل ها قرار می دهند تا ریسک این مورد را پایین بیاورند.

هک شدن قفل کارتی

 

  • هنگ کردن: خطا در سیستم می تواند باعث کار نکردن قفل بشود که این مسئله خیلی به ندرت اتفاق می افتد.

بهبود سیستم مدیریت هتل با استفاده از قفل کارتی

قفل هتلی کارتی ضمانت خوبی برای امنیت هتل هستند و سیستم امنیتی در مدیریت هتل را بالاتر می برند. این قفل ها به این دلیل که از سیستم بی سیم برای  کنترل از راه دور استفاده میکنند به راحتی توسط کارکنان هتل قابل دسترسی هستند و آنها می توانند آنها را باز و بسته کنند و عملیات های متفاوتی را انجام دهند.

قفل های سنتی این مزایا را دارا نیستند و از آنجایی که به عصر تکنولوژی وارد شده ایم برای پیش رفتن با آن باید قفل های سنتی را به قفل های هوشمند تغییر دهیم.

هدف استفاده از قفل کارتی در هتل ها چیست؟

هدف اصلی استفاده از این قفل های کارتی در هتل ها اینست که دسترسی به اتاق یا مکان های مشخص هتل آسان تر شود و این کلیدها برای مهمانان و کارکنان هتل بسیار مفیدتر خواهد بود. کارکنان هتل می توانند به راحتی تعداد افراد ساکن در هتل را پیدا کنند و از ورود افراد غیر مهمان جلوگیری کنند. امنیت این قفل ها باعث می شود دزدی و جنایت کاهش پیدا کند و مهمانان در اتاق های خود تجربه ی آرام تری را خواهند داشت.

قفل های سنتی به راحتی گم می شوند و یا جا گذاشته می شوند ولی این قفل کارتی طراحی فوق العاده ای دارند و به راحتی در جیب جا می شوند و احتمال آسیب دیدن یا گم شدن آنها خیلی کم تر از قفل های مکانیکی است. این قفل ها بسیار ارزان تر از قفل های مکانیکی هستند و اگر گم بشوند با هزینه ای مختصر کارت جدیدی به شما ارائه می شود.