اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید قبل از خرید هر چیزی بدانید که در هنگام خرید چه سوالاتی باید از فروشنده بپرسید و به چه نکاتی بیشتر توجه کنید این راهنمای خرید قفل کارتی می تواند به شما کمک کند که بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید

سوال ۱- آیا بهتر است قفل  بدون تماس بخریم یا تماسی ؟

قطعا این روزها بهتر است قفل کارتی بدون تماس بخرید . یکی از قابلیت های جدید قفل های کارتی RFID یا قفل کارتی بدون تماس دست است که با نزدیک شدن شما به قفل درب بدون اینکه نیاز باشد که از جیب یا کیف تان کارت تان را بیرون بیاورید درب برای شما باز می شود .

علاوه بر این یکی از مزایای استفاده از قفل های کارتی بدون تماس این است کارت ها کمتر مستهلک می شوند و نیاز به جایگزینی آنها نیست و این مساله خصوصا برای هتل هایی که این نوع قفل روی درب های اتاق های هتل نصب میکنند بسیار مهم است  . و یکی از مهم ترین مزایای دیگر قفل الکترونیکی هتلی این است که امکان کپی برداری از کارت وجود ندارد و به همین علت امنیت محلی که قفل کارتی روی آن نصب شده است بسیار بالاتر می رود

سوال ۲- آیا قفل با کلید مکانیکی هم باز می شود ؟

مشخصا یکی از نگرانی هایی که بیشتر افراد در مواجه با قفل دیجیتال دارند این است که نکند یک زمانی که ممکن است قفل دیجیتال از کار بیافتد پست درب بمانند و نتوانند هیچ کاری کنند .

البته این تصور اشتباهی است اما سازندگان قفل دیجیتال کارتی به فکر مصرف کننده ها بوده اند و برای اینکه خیال آنها راحت شود یک قسمت برای قفل مکانیکی هم تعبیه کرده اند و با اینکه در واقعیت قفل های دیجیتال مدرن نیازی به استفاده از کلیدهای مکانیکی ندارند ولی یکی از راه های دسترسی در قفل های دیجیتال کارتی کلید است .

سوال ۳ –  قفل را روی چه درب هایی می توانیم نصب کنیم ؟

معمولا برای نصب قفل کارتی روی درب هیچ محدودیت وجود ندارد و روی انواع درب های ضد سرقت ، چوبی و شیشه ای و… قابل نصب است اما برای اطمینان بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی آنها استفاده کنید.