کارت های مایفر یکی از انواع کارت های RFID است با که با استفاده از امواج رادیویی ارتباط برقرار میکند، درو این کارت ها چیپ های با قابلیت خواندن و نوشتن وجود دارد که درون آنها حافظه داخلی وجود دارد که میتواند اطلاعات را داخل خود ذخیره نماید. برخی از انواع این کارت برای سیستم های حضور و غیاب و بلیت های الکترونیکی کاربرد دارد، همچنین از این قفل ها در قفل کارتی هتل و پاورسوئیچ هم استفاده میشود.

روش تولید کارت های Mifare

برای تولید کارت های مایفر نیاز به انجام فرایند خاصی است که بتوان چیپ ها را داخل کارت جایگذاری نمود. در تولید این کارت ها چیپ ها و آنتن ها را دور تا دور کارت قرار میدهند تا مداری را تشکیل دهد که قابلیت برقراری ارتباط را داشته باشد. به این مدار ها inlay میگویند.

شاید این مقاله برای شما مفید باشند

برای ساخت بدنه پلاستیکی این کارت ها از دو لایه ورق پلاستیکی استفاده میشود که لز جنس PVC هستند و زیر روی مدارهای inlay قرار میگیرند، سپس دور این کارت ها از دو لایه لمینت استفاده میشود که هر یک تا لایه رویی ورق های PVC را تشکیل دهند، برای چسباندن لایه ها از دستگاه لمینیتور استفاده میشود، سپس ورق های برش خورده شده را با استفاده از پانچ به هم میچسبانند. پس از پایان کار ورق های کارت ها را در سایز های استاندارد برش میدهند تا برای استفاده آماده کنند.

برای اشنایی با قفل هوشمند کلیک کنید.

پس از اماده سازی کارت ها، میتوان روی آنها طرح های دلخواه را چاپ کرد و برای کاربردهای گوناگون از آنها ساستفاده نمود. همچنین در تولید این کارت ها میتوان از ورق های ۳۰۰ میکرونی pvc چاپ شده استفاده کرد، در این حالت پس از پایان برش این کارت ها، آنها در سایزهای مناسب و با طرح دلخواه در دسترس هستند.