امروزه تکنولوژی قفل به قدری پیشرفت کرده است که انواع زیادی از قفل‌های مدرن در دسترس ما هستند و ممکن است انتخاب کردن را برای ما سخت کنند. یکی از انواع این قفل‌ها قفل‌ کارتی هستند که به دو صورت آنلاین و آفلاین در بازار وجود دارند.

اگر می‌خواهید درباره‌ی قفل‌های کارتی بیش‌تر بدانید با ما همراه باشید. تصورات بشر در دنیای کنونی خیلی طول نمی‌کشد که به حقیقت تبدیل می‌شود و روز به زور پیشرفت می‌کند. یکی از پیشرفت‌های چشمگیر بشر در صنعت قفل و ایمنی بوده است.

قفل آفلاین

این قفل‌های کارتی همان‌طور که از اسمشان پیداست به صورت مستقل عمل می‌کنند و هیچ ارتباطی میان قفل با یک نرم‌افزار خارجی برقرار نیست. تمامی ارتباط‌های این قفل از طریق کارت‌های مختلفی که به همین منظور صادر شده‌اند برقرار می‌شود.

قفل آنلاین

این قفل‌های کارتی نیز همان‌طور که معلوم است دارای سیستم آنلاین هستند و از طریق یک سیستم وایرلس به سیستم مرکزی وصل می‌شوند. هر گزارش و یا تنظیماتی که به قفل مربوط باشد بدون نیاز به حضور فیزیکی افراد توسط کامپیوتر و به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

برای اشنایی با قفل های هوشمند کلیک کنید.

قفل RFID

این قفل که یکی از محبوب‌ترین انواع قفل‌ های کارتی است بدون نیاز به تماس مستقیم قفل با کارت عمل می‌کند. این قفل‌ها تنها با استفاده از اموج رادیویی که بین کارت و قفل برقرار ‌می‌شود ارتباطی را ایجاد می‌کنند و به وسیله‌ی آن درب را باز می‌کنند.

قفل مستقیم

این نوع قفل کارتی کمی پیش‌تر از انواع دیگر به بازار عرضه شد و برای باز کردن درب به وسیله‌ی آن باید کارت با قفل تماس مستقیم برقرار کند. در این شیوه حتما باید فرد با کارت در پشت درب حضور داشته باشد تا بتواند با استفاده از کارت درب را باز کند.