با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تاثیر مستقیم آن بر زندگی ما، شاهد به وجود آمدن گجت های بیشتری هستیم که برای آسان‌تر کردن یا بهتر کردن زندگی ما وارد بازار شده‌اند. قفل های هوشمند از بهترین تکنولوژی‌هایی هستند که به زندگی مدرن ما وارد شده‌اند و استفاده از آنها به جز سود، چیزی برای ما ندارد.

قفل‌های هوشمند به شما اجازه میدهند به راحتی فقط با فشار دادن انگشتتان بر روی صفحه دیجیتالی قفل، آن‌را باز کنید! این فقط یکی از هزاران دلیلی است که چرا باید از قفل‌های هوشمند استفاده کنیم. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با برخی از مزایای قفل‌های دیجیتالی آشنا کنیم.

مزایای قفل هوشمند در مقایسه با قفل کلیدی

۱- دیگر نیازی به گشتن به دنبال کلید در کیف و یا جیب خود نخواهید داشت

تا به حالا فکر کردین چه مدت زمان نیاز است تا قفل در را باز کنید؟ گشتن دنبال کلید، پیدا کردن کلید مناسب در،  اشتباه قرار دادن کلید در قفل که گاهاً موجب شکستگی کلید می شود و مواردی که همیشه پیش می‌آیند. اما قفل های هوشمند به راحتی و با فشار یک انگشت باز می شوند!

۲- با قفل هوشمند دیگر نیازی به قفل کردن دستی نخواهید داشت

مطمئناً برای همه ما پیش امده که به علت عجله کردن یا هر دلیل دیگری، یادمان برود که در را قفل کنیم و این اتفاق باعث به خطر افتادن اموال داخل خانه و حتی اهالی خانه شود.

قفل‌ کارتی هوشمند هنگام بسته شدن در، به طور خودکار قفل می شوند و به این ترتیب هر بار موقع ورود و خروج نیازی به قفل کردن در به صورت دستی نخواهید داشت.

۳- کلیدهایتان را جا نگذارید

برای همه ما اتفاق افتاده که کلیدمان را جا بگذاریم و ساعت ها پشت در بمانیم تا کسی بیاید و در را برایمان باز کند؛ با قفل الکترونیکی، کلید شما همیشه همراهتان خواهد بود؛ زیرا کلید، می‌تواند همان انگشت شما باشد.

۴- دیگر کلیدها گم نمی‌شوند

گم کردن کلید یکی از اعصاب خرد کن‌ترین اتفاقات دنیاست؛ زیرا هم باعث عصبانیت خودتان و اطرافیان می شود و هم باید دردسر ساختن دوباره کلیدها را به جان بخرید. با قفل های هوشمند دیگر کلیدی وجود ندارد که بخواهد گم شود.

بررسی امنیت قفل هوشمند در مقایسه با قفل های کلیدی قدیمی

۵- کلید یدکی یا انگشت یدکی

قفل‌های هوشمند، به شما اجازه می دهند که تمامی افراد مورد اطمینان شما به راحتی وارد خانه شوند و دیگر نیازی نیست برای هر فرد، کلید یدکی بسازید.

۶- سیستم هشدار دهنده در قفل هوشمند

بیشتر قفل های هوشمند دارای سیستم هشدار دهنده هستند و هنگام سرقت، اتش سوزی و اتفاقات این چنینی به صدا در می آیند .