تکنولوژی  در ساخت لوازم منزل، ساختمان و…. نمود دارد. تکنولوژی در ساخت قفل درب ورودی ساختمان نیز از آن دست مواردی است که ممکن است نظر بسیاری از خریداران را به سمت خود جلب نماید. در این مقاله ما به موضوع جالب و در عین حال مهم قفل هوشمند می پردازیم

پیشرفت روز افزون تکنولوژی امروزه بر کسی پوشیده نیست.در دنیای امروز اندک شخصی پیدا می شود که نداند تکنولوژی زندگی بشر را دگرگون نموده است. تکنولوژی امروزه در همه عرصه های زندگی بشر نفوذ نموده است و چشم پوشی و نادیده گرفتن آن شاید به نوعی نادیده گرفتن زندگی فردی می باشد چرا که تکنولوژی جزئی از زندگی بشر امروز گشته است.

قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند نسل جدیدی از تکنولوژی قفل های الکترونیکی درب می باشد که با به کار گیری سیستمی جهت شناسایی و ورود و خروج افراد حداکثر ایمنی و کارایی  را در عین زیبایی برای هر آنچه مورد اهمیت شماست فراهم می آورد. قفل هوشمند یا قفل برقی طیف وسیعی از سلایق و کاربردها را پوشش می دهد که مالکان  و خریداران بنا به سلیقه و کاربرد قفل آن ها را خریداری می نمایند.

نحوه کار قفل هوشمند

قفل هوشمند با توجه به انواع مختلفی که دارد دارای مکانیسم و سیستم های مختلفی جهت شناسایی افراد و باز و بسته نمودن درب ها می باشد. هر کدام از انواع این قفل ها دارای مزایا و معایبی می باشند و همچنین قیمت مشخص دارند که خریداران باید با توجه به نوع کاربرد خود از هرکدام از این قفل ها استفاده نمایند.

کاربرد قفل هوشمند

قفل های دیجیتال در انواع مکان ها در جمله اداره‌جات، مجتمع‌های مسکونی، تجاری، تفریحی و… به کار می روند.این قفل‌ها هرکدام دارای امکانات و مزایایی می باشند که رفاه و آسایش روز افزون را برای شما فراهم می‌آورند.

انواع قفل هوشمند

قفل های هوشمند را انواع مختلفی دارد. هرکدام از این قفلها خود دارای انواع مختلف، ویژگی‌ها، سیستم ها و مزایای مختلفی می باشند که شاید کمتر مخاطبی با دیدن و بررسی آنها از تهیه و به کار بردن آنها اجتناب ورزد.

١_ قفل کارتی

٢_قفل کمد

 

١_ قفل کارتی

قفل کارتی نسل پیشرفته قفل درب های ورودی اتاق‌های هتل و ساختمان هایی از این دست می باشد که در این گونه قفل‌ها سیستم باز و بسته شدن به وسیله یک کارت انجام می گیرد . این کارت‌ها توانایی این را دارند که اطلاعات و ورود و خروج افراد را ثبت نموده و در سیستم ذخیره نموده و در مواقع لزوم آن را در اختیار افراد قرار دهند.

 

٢_ قفل الکترونیکی کمد

این قفل الکترونیکی شاید بیشترین استفاده را در باشگاه ها و استخرها  و هر جا که کمدهایی جهت قرار دادن اشیاء وجود دارند داشته باشند  و در دو نوع آنلاین و آفلاین موجود باشند. باز و بسته نمودن قفل کمدهای آنها  به وسیله دستبند ، تگ و کارت انجام میگیرد.مزیت مهم این قفل‌ها فراهم آوری ایمنی وسایل و در نتیجه آسوده خاطری جهت مراجعان می باشد.