امیدوارم که این اتفاق هرگز برای شما نیفتاده باشد ولی روزهایی در زندگی اکثر ما وجود داشته است که وقتی به منزل می‌رسیم با درب باز و یا قفل آسیب دیده مواجه می‌شویم و وقتی به داخل منزل می‌رویم همه چیز را آشفته می‌بینیم اگر می‌خواهید از این موارد جلوگیری کنید و احتمال آن‌ها را به حداقل برسانید باید سیستم‌های قفل مکانیکی را با قفل الکترونیکی جایگزین کنید.

زیرا این قفل‌ها به سیستم ضد سرقت و ضد حریق مجهز هستند و در صورت بروز کوچکترین مشکلی هشدار می‌دهند.

افزایش ایمنی و کنترل عبور‌و‌مرور

یکی از مزایای قفل‌های دیجیتال بر قفل‌های سنتی اینست که کنترل رفت‌و‌آمد را راحت‌تر می‌کنند. قفل‌ الکترونیکی در انواع مختلف وجود دارند که شامل رمزدار، اثر انگشتی و کارتی است.

هر کدام از این قفل‌ها به شیوه‌ای تردد را کنترل می‌کنند مثلا قفل‌های کارتی و رمزدار فقط برای کسانی که رمز را می‌دانند یا صاحب کارت هستند کار می‌کند و قفل‌های اثر انگشتی نیز فقط با اثر انگشت منحصربفرد شما کار می‌کند و شخص دیگری نمی‌تواند وارد منزل شود.

این قفل‌ها علاوه بر ایمنی بیش‌تر با مجهز بودن به سیستم وایرلس و RFID و امکان نصب برنامه بر روی گوشی هوشمند از راه دور نیز بر رفت‌و‌آمدها نظارت می‌کنند و کنترل دقیقی بر اوضاع دارند.

این قفل‌های دیجیتال بسیار آسان نصب می‌شوند و کار با آن‌ها نیز بسیار راحت است. تنها کافی است با توجه به نوع قفل نصب شده در منزل یا محل کار شما رمزی را وارد کنید و یا کارت خود را روی دستگاه قرار دهید تا بتوانید وارد شوید. در نوع دیگری از این قفل‌ها نیز با استفاده از اثر انگشت وارد خواهید شد. دیگر نگران گم کردن کلیدهای خود نباشید و از امکانات قفل دیجیتال لذت ببرید.