قفل دیجیتال قابلیت نصب بر روی انواع درب به ویژه درب های ضد سرقت را دارد. منبع تغذیه آن ها باتری قلمی و برق شهری بوده به طوری که جهت نصب در بعضی موارد به سیم کشی داخلی برق نیاز می باشد.

قفل هوشمند درب دردسرها و مشکلات قفل های قدیمی مانند گم شدن کلیدها، امنیت کم به دلیل قابلیت کپی کردن کلید ها و غیره را از میان برده است. انواع مختلف قفل های دیجیتال مانند قفل اثر انگشتی ، قفل کارتی ، قفل رمزی و دستگیره دیجیتالبا داشتن قابلیت های متنوع، نگرانی مصرف کننده ها را در حفظ امنیت مکان های مختلف کاهش داده اند.

قبل از خرید قفل دیجیتال سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

۱. میزان استفاده شما از قفل دیجیتال چقدر است؟

قطعا کاربری خانگی قفل دیجیتال با کاربری شرکتی آن فرق دارد. اگر قفل دیجیتال شما در محلی کم‌ترافیک و کم رفت‌وآمد نصب خواهد شد، نیاز چندانی به استحکام عالی نخواهید داشت. درعوض اگر قرار است قفل را در جایی نصب کنید که پررفت‌وآمد است (مثل هتل یا شرکت)، باید قبل از هرچیزی به استحکام آن دقت کنید تا طی استفاده زیاد فرسوده نشود.

۲. درب موردنظر شما چه جنسی دارد؟

شما باید قفلی را انتخاب کنید که با جنس درب موردنظرتان همخوانی مناسب داشته باشد.

۳. آیا طراحی قفل دیجیتال برایتان اهمیت دارد یا جنس آن ؟

بسیاری از افراد از قفل دیجیتال انتظار چندانی ندارند و طراحی زیبای آن برایشان اهمیت بیشتری دارد. اگر شما هم جزو آن دسته هستید، نیازی به پرداخت چندانی برای امکانات اضافه و سیستم‌های امنیت پیشرفته نخواهید داشت. کافی است جنسی مناسب انتخاب کنید که طراحی شکیل و موردنیاز شما را داشته باشد.

۴. آیا در خانه سالمند یا کودک دارید؟

اگر در خانه با سالمند یا کودک زندگی می‌کنید، حتما باید قفلی انتخاب کنید که امکان باز شدن با اثر انگشت و کاربری ساده داشته باشد. بسیاری از قفل‌ها امکان قفل کودک را هم ارائه می‌دهند. درصورتی که در خانه کودک یا سالمندی دارید که دچار آلزایمر شده است، این ویژگی بسیار کاربردی و حیاتی خواهد بود.

منبع:

https://digiro.ir/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%82%D9%81%D9%84-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84/